Clubul UTA a oficializat a doua achiziție din această iarnă. Răzvan Trif, jucător care s-a pregătit alături de „roș-albi” încă de la reunirea lotului, a semnat un contract valabil pe un an și jumătate.

Fotbalistul de 26 de ani a fost testat de Mircea Rednic în ambele meciuri amicale din această iarnă: în victoria cu FC Ajka a jucat o repriză, iar în eșecul cu Honved a fost integralist. De asemenea, jucătorul născut la Jidvei (jud. Alba) a bifat 60 de minute și în eșecul cu 0-4 de acum două zile al echipei de tineret, la Covaci, cu CSC Dumbrăvița, alături de tinerii Vraciu, Iurasciuc, Stanciu sau Kyrychenko.

Trif a strâns 100 de meciuri în Superligă pentru Gaz Metan Mediaș și CS Mioveni, marcând trei goluri și oferind patru pase decisive. Fotbalistul care poate evolua atât ca fundaș, cât și ca mijlocaș în banda stângă a petrecut prima parte a actualului sezon în Liga a III-a, la ACS Mediaș. Celelalte cluburi din cariera sa sunt Luceafărul Oradea și Universitatea Cluj.