Șapte minute de vis: Șoimii Lipova – FC Hunedoara 4-1

0
155

Ca și în precedentele partide interne, Șoimii Lipova s-a cam jucat cu focul. De data aceasta, Hunedoara a fost echipa ce a dat emoții în Podgorie cu un 0-1 la pauză, dar „alb-albaștrii” și-au asigurat victoria în primele 7 minute din actul secund.
Cum s-au marcat golurile:
0-1 (min. 9): R. Cristian a transformat un penalty obținut de Iacob din duelul cu Dobrean
1-1 (min. 48): Trabalka îi așează mingea lui Rusu, care șutează din 10 metri lateral stânga sub transversală
2-1 (min. 51): Rusu pasează pentru Istrate în 13 metri, iar fostul băcăuan șutează pe jos de la 13 metri
3-1 (min. 53): M. Popa trimite o pasă liftată pentru Trabalka în 6 metri și acesta șutează imparabil
4-1 (min. 80): Rusu a driblat pe stânga și a șutat în fata porții, de unde Trabalka a pus corpul la un metru : 4-1!
Formații:
Lipova: D. Filip – Stoin (88 Nagy), Calvin, Bercu, Filimon – Poiană (83 Obrad), Dobrean (66 Lazea), M. Popa, D. Rusu – Istrate – Trabalka (85 Marton).
FC Hunedoara: Jurcă – Cr. Creciunesc (81 Peter), Ionică, D. Creciunesc, Trășcan – D. Herci (59 Dulap), Al. Dan (74 Ciucurescu) -Fl. Iacob, R. Cristian (56 Tecsi), Marinca – Bloj.
Arbitri:
Dragoș Lunca – George Suciu, Claudiu Giurgiu (toți din Cluj).
Observatori FRF:
Cornel Pantea, Viorel Vancea (ambii din Oradea).

Liga a III-a (seria a IV-a), etapa a 24-a

CNS Cetate Deva – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-0
ACS Dumbrăviţa – CSM Lugoj 3-3
Briciu 60, Voinea 86, 90+4 – penalty / Onţel 12, 61, Andrei Cărăbaş 63
Şoimii Lipova – CS Hunedoara 4-1
Naţional Sebiş – Unirea Alba Iulia 3-0
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Metalurgistul Cugir 6-1
Ghinescu 57, Budur 68, 90+3, Ţugui 71, Al. Lazăr 78, Cluci 89 / Făgărăşanu 42
Industria Galda – Crişul Chişineu Criş 1-1
CS Ocna Mureş – Millenium Giarmata 0-1
Daminuţă 77
FC Avrig – CSM Şcolar Reşiţa 0-1
Vlădia 90+2

Clasament
1. Reşiţa 24 15 5 4 49-21 50
2. Lipova 24 15 4 5 61-35 49
3. Dumbrăviţa 24 14 4 6 45-36 46
4. Cugir 24 13 5 6 50-37 44
5. Cermei 24 14 1 9 43-39 43
6. Chişineu-Criş 24 10 9 5 45-25 39
7. Sebiş 24 9 9 6 43-37 36
8. Ghiroda 24 11 2 11 49-40 35
9. Avrig 24 10 4 10 28-31 34
10. Alba Iulia 24 7 9 8 29-34 30
11. Galda 24 9 2 13 38-35 29
12. Giarmata 24 8 5 11 34-40 29
13. Deva 24 8 5 11 27-34 29
14. Hunedoara 24 7 6 11 38-45 27
15. Lugoj 24 1 6 17 20-57 9
16. Ocna Mureş 24 2 2 20 22-75 8

Etapa viitoare (vineri, 26 aprilie): Avrig – Deva, Reșița – Ghiroda, Cugir – Sebiș, Alba Iulia – Ocna Mureș, Giarmata – Lipova, CS Hunedoara – Dumbrăvița, Lugoj – Galda, Crișul – Cermei.

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.