Liga de Tineret: Universitatea Craiova – UTA 5-0

Echipa din Liga de Tineret a suferit o înfrângere usturătoare la Craiova, acolo unde Universitatea s-a impus cu 5-0. Costel Bogoșel și Mihai Petcuț au aliniat următoarea garnitură: Roșu – Felea, Indreica, Marinescu, Ștef, Șiclovan, Rusu, Ilie, Dragoș, Calotă, Leca. Au mai jucat Centye, Crainic, Muntean și Groza.

Liga Elitelor U17: Universitatea Craiova – UTA 2-3

În Liga Elitelor U17, roș-albii i-au răzbunat pe colegii mai mari și au câștigat duelul cu Universitatea Craiova cu 3-2. Pentru formația pregătită de Sandu Gaica, Adrian Ungur, Radu Mărginean și Costel Bogoșel au marcat Țăroi (2) și Baba. Echipa de start a fost compusă din Cutean – Glevan, Ancateu, Berar, Matei, Hodoșan, Neamț, Corchiș, Bărbat, Țăroi, Baba. Au mai jucat Tolcea și Păduraru. Cele două echipe vor primi duminica viitoare vizita celor de la AFK Csikszereda.

Liga Elitelor U16: UTA – Viitorul Cluj 2-2

UTA U16 a remizat cu Viitorul Cluj, pe teren propriu, scor 2-2. Arădenii au avut 1-0 la pauză, pe urmă 2-1, moment în care Spătariu a luat cartonașul roșu. Pe fondul superiorității numerice, oaspeții au reușit în final să smulgă remiza. Pentru UTA au marcat Picioruș și Macovei. Dinu Donca și Alex Nistor au apelat la următorul unsprezece: Suli – Sabău R., Valsan, Sabău L., Stanciu, Dogan, Macovei, Picioruș, Ile, Zvenca, Barbu. Au mai jucat Antochi, Zachar, Spătariu, Drăgușin.

Liga Elitelor U15: UTA – Viitorul Cluj 6-3

Trupa lui Marius Ciubăncan a avut un meci mai ușor cu cei de la Viitorul Cluj, pe care i-a învins cu 6-3. Arădenii au marcat prin Burchardt (2), Gherman (2), Burta și Cotuna. Primul unsprezece a fost alcătuit din Mustaro – Rametea, Boka, Olariu, Bacalu, Cotuna, Vidac, Pelău, Burta, Burchardt, Gherman. Au mai jucat Benea, Vârciu, Mandea, Oraș, Pop. UTA U15 și U16 vor juca etapa viitoare în deplasare la LPS Bihorul.

Liga Elitelor U14: Giroc Chișoda – UTA 1-6

UTA U14 s-a întors cu toate punctele din deplasarea de la Giroc Chișoda. Formația antrenată de Mihai Roșca s-a impus cu 6-1, grație golurilor reușite de Popa (2), Roman, Gallizioli, Bud, Baltag. Formația de start: Rugea – Moise, Buzea, Tomoioagă, Funau, Fricățel, Dinu, Popa, Bâtea, Urs, Bud. Au mai jucat Barta, Rozniciuc, Mihăieș, Radu, Baltag, Gallizioli, Roman.

Liga Elitelor U13: Giroc Chișoda – UTA 0-6

În Liga Elitelor U13, UTA a învins cu 6-0 pe terenul celor de la Giroc Chișoda, Stanislav reușind un hat-trick, Muraru o dublă, celălalt gol fiind înscris de Dan. În prima repriză au jucat Oprean – Iamandi, Mustață, Breban, Gorea, Stan, Oprea, Nagy, Pop. Au mai intrat Mânuță și Burcă. În a doua repriză au jucat Tone – Neagu, Secianschi, Vinter, Muraru, Dan, Fricățel D., Fricățel S., Adam. Au mai intrat Rada și Miclea. Etapa viitoare, echipele U14 și U13 primesc vizita celor de la CSC Dumbrăvița.