Ne impunem la Reșița după reușitele lui Dumiter și Kadiri. UTA învinge CSM Reșița în amicalul organizat în pauza competițională.

Scorul a fost 1-1 la pauză. Pentru Bătrâna Doamnă a egalat Andrei Dumiter spre finalul reprizei, iar portarul Mitrovic a apărat o lovitură de pedeapsă.

În mica pauză competițională, datorată acțiunilor echipelor naționale, UTA Arad va susține un meci amical cu formația CSM Reșița, în deplasare.
Partida se desfășoară în Valea Domanului astăzi, 6 septembrie, de la ora 17,00.
„Suntem la Reșița unde începând cu ora 17:00 vom disputa o partidă de verificare în compania divizionarei secunde, CSM.